Home
Montaż wkładów i cennik
Wkłady kominowe
Kontakt
 
Wkłady kominowe

System wkładów kominowych służy do odprowadzenia spalin z kotłów gazowych i olejowych. Wkłady składają się z rur, trójników, kolan, redukcji, wyczystki. zbiornika odprowadzającego skropliny Elementy wkładów wykonane są ze stali kwasoodpornej grubości 0,6-0,8 mm wszystkie elementy wkładów kominowych posiadają atest.

SYSTEMY KOMINOWE DO ODPROWADZANIA SPALIN Z KOTŁÓW Z ZAMKŃIĘTĄ KOMORĄ SPALANIA ORAZ KONDENSACYJNYCH:

System WSPS /współosiowy system powietrzno spalinowy/ rura w rurze średnicy 60/100 oraz 80/125mm. Służy do odprowadzania spalin z kotłów gazowych i olejowych w których Wyrzut spalin następuje w skutek nadciśnienia wytwarzanego przez wentylatory.

System powietrzno - spalinowy- SPS składa się z oddzielnej rury odprowadzającej spaliny a oddzielnej do zasysania powietrza.
Średnica rury spalinowej to 60 oraz 80mm.
Średnica rury powietrznej to 100 oraz 125mm.

O wyborze systemu decydują warunki mieszkaniowe i możliwości techniczne budynku m.in. Dostęp do wolnego i prostego przewodu kominowego , odpowiednia średnica kanału. Wkłady kominowe składają się z elementów wykonanych ze stali kwasoodpornej spawanej plazmowo . Wszystkie elementy łączone posiadają uszczelkę wargową – silikonową.

SYSTEM KOMINOWY DWUŚCIENNY ZE STALI KWASOODPORNEJ.

Kominy izolowane stosuje się w przypadku braku możliwości podłączenia się do komina istniejącego w budynku. System mocuje się do zewnętrznej ściany budynku za pomocą specjalnych obejm i wsporników.
Elementy komina składają się :
  • wewnętrzna rura kwasoodporna
  • izolacja termiczna z wełny mineralnej
  • zewnętrzna rura kwasoodporna lub ocynkowana.
Kominy zewnętrzne wymagają pozwolenia na ich montaż gdyż są kwalifikowane jako budowle.

SYSTEMY KOMINOWE DO ODPROWADZANIA SPALIN Z KOTŁÓW Z OTWARTĄ KOMORĄ SPALANIA

System jednościenny składa się z rur prostych łączonych na wpust, skraplacza kondensatu wraz z wężem odprowadzającym, wyczystki kominowej do kontroli ciągu i skroplin, trójnika łączącego urządzenie grzewcze, kryzy wylotowej dystansowej komina, daszka wylotowego systemu.

RĘKAW ALUMINIOWY "ALUFOL"

Do uszczelniania przewodów spalinowych gazowych i wentylacyjnych. Rozpręża się go pod ciśnieniem aż przyjmie kształt kanału. Następnie montuje się kryzę wlotową z urządzenia i wylotową na czapie komina. Dolną część rękawa zamyka się zbiorniczkiem zbierającym i odprowadzającym skropliny poprzez wężyk do naczynia zbiorczego usytuowanego na zewnątrz przewodu.

Copyright © Acer
Acer - montaż aluminiowych wkładów kominowych, montaż rur kwasoodpornych oraz żaroodpornych. Montaż kominów, montaż wkładów kominowych, kominy, kominki, rury kwasoodporne, rury do kominów, wkłady do kominów. Mazowieckie, Warszawa.
Design by RGB Studio