j.blaszczyk@jb-acer.pl

ul. Główna 7a 05-808 Parzniew

Montaż wkładów kominowych

serwis kominow pruszkow
montaz wkladow kominowych
WKŁADY KOMINOWE

Rury kwasoodporne, aluminiowe, żaroodporne, ceramiczne czyli wkłady kominowe służą do odprowadzania spalin z pieców na paliwa ciekłe i stałe. Są koniecznością by zabezpieczyć przed agresywnym działaniem spalin i wytrącanym skroplin powodujących erozję komina. Gwarantują nam bezpieczeństwo przed zatruciem i uszkodzeniem budynku i komina.

Nasza firma służy Państwu fachową obsługą ich dobrania i instalacji w odpowiednich,bezpiecznych parametrach. Materiał jest dobierany indywidualnie pod wymogi danego urządzenia grzewczego. Ponosimy odpowiedzialność za sprawne i wytrzymałe działanie wszystkich elementów systemu na długie lata.

System wkładów kominowych służy do odprowadzenia spalin z kotłów gazowych i olejowych. Wkłady składają się z rur, trójników, kolan, redukcji, wyczystki. zbiornika odprowadzającego skropliny Elementy wkładów wykonane są ze stali kwasoodpornej grubości 0,6-0,8 mm wszystkie elementy wkładów kominowych posiadają atest.

Rury kwasoodoporne

Rury aluminiowe

Rury żaroodporne

Rury ceramiczne

SERWIS I USŁUGA

Montaż wkładów kominowych

Kanały spalinowe przeznaczone do odprowadzania spalin z kotłów gazowych i olejowych muszą być wyposażone w wkład ze stali kwasoodpornej. Średnice stalowych wkładów kominowych są zróżnicowane w zależności od zapotrzebowania urządzenia grzewczego. Najczęściej w budownictwie jednorodzinnym występują 12-13 cm i są wystarczające do podłączenia typowych kotłów gazowych i olejowych.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Montaż wkładów kominowych – mazowieckie

Wewnętrznym przekrojem odprowadzają spaliny, a przestrzenią między ściankami zasysane jest powietrze zewnętrzne. Takie rozwiązanie jest idealne w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych gdzie niema oddzielnego pomieszczenia na urządzenie grzewcze (kotłownie).

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie rękawa aluminiowego typu “ALUFOL”, który ma zastosowanie szczególnie wtedy gdy przewód kominowy ma zmienny przekrój, zbyt mały obwód lub odchylenia od pionu
Głównymi zaletami rękawa aluminiowego są:

Po zamontowaniu wkładu całkowita szczelność przewodu

Polepszenie ciągu kominowego

Zapobiega wstecznemu ciągu zawirowań powietrza i wilgotnieniu ścian

Dający się montować w krzywych i małych przewodach kominowych

Wstrząsy, pęknięcia kominów nie powodują mechanicznego uszkodzenia elastycznej wkładki

Trwałość wkładki określona na podstawie badań ok.20 lat

wymiana kominow pruszkow
wymiana kominow pruszkow

Wkłady stalowe wprowadza się luźno do kanału kominowego by umożliwić rozszerzanie się wkładu i spływ wody kondensującej po zewnętrznej powierzchni. W dolnej części kanału spalinowego umieszcza się zbieracz kondensatu połączony rurką z odpływem do kanalizacji lub naczyniem zbiorczym. W skład systemów stalowych wchodzą trójniki, wyczystki, kolana oraz segmenty wylotowe w formie ustnika lub daszka.

Coraz częściej znajdują zastosowanie rury dwuścienne przeznaczone do podłączenia kotłów z zamkniętą komorą spalania. Pełnią one rolę podwójną – odprowadzają spaliny i doprowadzają powietrze do spalania. 

wymiana wkładu kominowego
Wycena? Zadzwoń!

602 720 124

Nie czekaj, aby cieszyć się idealnym klimatem w swoim domu lub biurze! Skontaktuj się z nami już dziś, a nasz zespół pomoże Ci w doborze, montażu i serwisie klimatyzacji dostosowanej do Twoich potrzeb. Zaufaj profesjonalistom i zyskaj komfort, na który zasługujesz!
MASZ PYTANIA?
Zapytaj o wycenę
Wycena? Zadzwoń!

602 720 124

Nie czekaj, aby cieszyć się idealnym klimatem w swoim domu lub biurze! Skontaktuj się z nami już dziś, a nasz zespół pomoże Ci w doborze, montażu i serwisie klimatyzacji dostosowanej do Twoich potrzeb. Zaufaj profesjonalistom i zyskaj komfort, na który zasługujesz!
MASZ PYTANIA?
Zapytaj o wycenę
Najczęstrze pytania

Każdy kocioł grzewczy musi być wyposażony w wkład kominowy.  Nowoczesne kominki często posiadają wkład kominowy, co przyczynia się do poprawy ich wydajności i zapewnia większe bezpieczeństwo.

Jednak w niektórych przypadkach, na przykład przy intensywnym użytkowaniu kominka, może być konieczne częstsze sprawdzanie, nawet co kilka miesięcy.

Montaż wkładu kominowego to proces, który należy powierzyć doświadczonemu fachowcowi. Profesjonalista zapewni nie tylko bezpieczeństwo i skuteczność działania, ale także zgodność z obowiązującymi przepisami. Ryzyko związane z samodzielnym montażem jest zbyt duże, by warto było podejmować się tej pracy na własną rękę. Dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą, który doradzi i przeprowadzi montaż wkładu kominowego w sposób profesjonalny i bezpieczny

Wybór odpowiedniego wkładu kominowego to kluczowy krok podczas budowy lub modernizacji kominka. Pomimo różnic w kosztach, warto zainwestować w wysokiej jakości model, który zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale także większą efektywność i oszczędność w dłuższej perspektywie. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie i komforcie użytkowania kominka.

serwis kominow pruszkow
Scroll to Top